
Amelia TABLES 50619/25+90559/20
Call for Price
L512-s Perino Side Chair
Call for Price
Sandstone Flow Vase, Small
"*" indicates required fields
Description
Handcrafted from terracotta, this vase features an organic texture reminiscent of flowing sand dunes. Its earthy tones and sculptural form make it a striking accent piece, perfect for adding warmth and artistry to any space.
Additional information
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 7 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sandstone |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.