Stratified, Vase
"*" indicates required fields
Description
This unique silhouette creates a modern look with its organic, free flowing shape. Combining sculpture and functionality, this ceramic vase, featuring layers of organically shaped stacked rings, is finished in a matte white glaze. Beautiful as a standalone piece or add some florals for a pop of color. Made for decorative purposes only; not intended to hold water.
Additional information
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 14 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Stratified |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.