Sylvie Containers, S/2
"*" indicates required fields
Description
Brighten living space with our set of two ceramic canisters, featuring vibrant preppy greens, pinks, and whites that resemble an abstract painting. Each canister is topped with a sleek metal lid, with a stylish ring knob for easy handling. The bold colors and artistic design make these canisters both functional and decorative, perfect for storing essentials while adding a pop of personality to your décor. Sizes: S- 8x8x8, L-6x18x6
Additional information
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 18 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Green |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sylvie |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Bertrand Accent Table, Shagreen
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.