Heathered And Knotted Outdoor Area Rug
Call for Price
685 Austen Chair
Call for Price
Teak Flow Indoor-outdoor Bowl, White Wash
"*" indicates required fields
Description
Crafted from white-washed teak wood, this stunning bowl showcases organic beauty with its flowing sculptural form. A perfect blend of art and function, it adds rustic elegance to any space while serving as a unique centerpiece or decorative accent. Because each is individually handcrafted, natural variation will occur from piece to piece. Safe for outdoor use.
Additional information
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 10 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Wash |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Teak |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Teak Flow Indoor-outdoor Bowl, Natural
Related products
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.