Vertiforge, Vases, S/2
"*" indicates required fields
Description
Set of two cast aluminum vases, adorned with heavily textured ridges and finished in an oxidized antique gold, seamlessly blend vintage charm with contemporary allure. Sizes: S- 7x20x7, L- 8x28x8
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Style | Transitional |
| Collection | Vertiforge |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Algernon Drink Table
Bertrand Accent Table, Shagreen
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.