Wenman Candleholder, Bronze
"*" indicates required fields
Description
Illuminate your space with a warm glow from this textured glass and iron candle lantern. Designed to hold a pillar candle, it features a removable textured glass hurricane and iron stand finished in dark bronze with gold rub-through details. One white 3″x 5″ candle is included.
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 7 × 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Traditional |
| Collection | Wenman |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Laurier Drink Table, Gray
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.