Raymond Leather Power Reclining Loveseat
Call for Price
Drop Leaf Bistro Table
Call for Price
Albany Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Inspired by farmhouse style pottery, this table lamp is handcrafted from ceramic finished in a textured white glaze with a natural bottom, paired with plated brushed nickel accents. A white drum shade complements this piece.
Additional information
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Modern Farmhouse |
| Collection | Albany |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.