Alenya, 6 Lt Chandelier
"*" indicates required fields
Description
Burnished gold metal with golden teak crystal leaves and a silken champagne sheer fabric shade. 4-60 watt max, candelabra sockets.Bulbs not included. Supplied with 12′ wire and 5′ chain for adjustable installation.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Detail Color | Gold / White |
| Style | Traditional |
| Collection | Alenya |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Alenya, 4 Lt Chandelier
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.