Alita, 3 Lt Pendant
"*" indicates required fields
Description
Straps of metal finished in a rust black with aged silver undertones and a silken bronze fabric liner.3-60 watt max, Edison sockets. Bulbs not included. Supplied with 15′ cord for adjustable installation.
Additional information
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Alita |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.