Arques 8 Lt Linear Chandelier
"*" indicates required fields
Description
A regal 8 Lt. linear chandelier in a warm natural brass finish with clear cut crystal accents topped with tapered white silken shades. 8-60 watt max candelabra sockets. Bulbs not included. Supplied with 20′ wire, 6-12″ stems and 2-6″ stem for adjustable installation.
Additional information
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 48 × 15 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Arques |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.