Sanford Leather Sofa
Call for Price
Shaker Bookcase Collection - SH-3227A
Call for Price
Balaour Floor Lamp
"*" indicates required fields
Description
Antique brass plated steel, featuring a gracefully curved double banded design that gives the illusion of a suspended shade. The tall, round hardback shade is a light beige linen fabric with natural slubbing.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 66 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Balaour |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.