Remington 2245 Armless Chair
Call for Price
Dublin Tufted Upholstered Storage Bed
Call for Price
Biswas, 1 Lt Pendant
"*" indicates required fields
Description
Natural woven jute rope makes up the two tier shade construction of this breezy pendant accented with Antique Brass adding a dressed up feel to the look. 1-100 watt max, Edison socket. Bulb not included. Supplied with 15′ wire, 7′ chain for adjustable installation.
Additional information
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Collection | Biswas |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.