Ghent Chair - Special Order
Call for Price
Davis Fabric Power Reclining Loveseat
Call for Price
Blacktop Buffet Lamp
"*" indicates required fields
Description
This ceramic base features a heavy textured surface finished in a warm black, accented with a plated antique brass details. The round hardback drum shade is a casual light gray linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Blacktop |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.