Oasis- Coastal Living Home Collection Shoreline Mirror
Call for Price

Magnus Fabric Rocking Recliner
Call for Price
Branch Out Floor Lamp
"*" indicates required fields
Description
This refined floor lamp is crafted from iron finished in a plated antique brushed brass, attached to a white marble foot. The Branch Out Floor Lamp features a telescoping neck that allows it to go from a 48″ tall reading lamp to a 67″ tall floor lamp. The shallow slightly tapered hardback shade is a white linen fabric, attached to a pivoting stem.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 67 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Branch |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.