Britwell Buffet Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Britwell Buffet Lamp showcases a sleek Emperador Dark Brown marble foot separated by plated brass details and matching fluted base. The round hardback drum shade is a crisp white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Britwell |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.