
Barrett Left-Hand Facing Sofa Split
Call for Price
Cardoni Table Lamp, Bronze
"*" indicates required fields
Description
Gloss white glass featuring metallic smoked bronze hues accented with plated brushed brass metal details and a thick crystal foot. The round hardback drum shade is a white linen fabric with natural slubbing.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Bronze |
| Detail Color | Bronze |
| Style | Glam |
| Collection | Cardoni |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Cardoni Table Lamp, Smoke
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Detail Color | Smoke |
| Style | Transitional |
| Collection | Cardoni |
| Features | Fabric |
Cardoni Table Lamp, White
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cardoni |
| Features | Fabric |
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.