D12-95-9 - Andalusia Rectangular Dining Table
Call for Price
SoMa Penta Round Top w/ SoMa Penta Pedestal Base - T-15B
Call for Price
Cascara Buffet Lamp
"*" indicates required fields
Description
This decorative sphere is handcrafted with faux seashells, accented with brushed nickel plated details. The round hardback drum shade is a light beige linen fabric with natural slubbing.
Additional information
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cascara |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.