Sanford Slope Arm Sofa
Call for Price
Shaker Bookcase Collection - SH-3223A
Call for Price
Chisum Floor Lamp
"*" indicates required fields
Description
This steel lamp features a delicate stature with a wide footprint, finished in a plated, dark oil rubbed bronze, accented with antique brass details. The shade arm is adjustable in height and shade pivots left and right.
Additional information
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 64 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Chisum |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.