Cielo Floor Lamp, Gold
"*" indicates required fields
Description
Clean, geometric lines open the visual space around this modern floor lamp. Staggered steel rectangles finished in lightly antiqued gold leaf are each accented by a clear glass globe. Pictured with antique style bulbs, not included.
Additional information
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 64 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cielo |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.