Carolina Leather Roll Arm U-Shaped Sectional
Call for Price
Coil Table Lamp
Call for Price
Coil Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
A contemporary tribute to classic chinoiserie, this table lamp’s fluted base is formed from sculpted ceramic in a rich cobalt gloss glaze, accented by antique brass plated hardware. The slightly tapered drum shade is covered in a classic white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Coil |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.