Crossbuck Live Edge Dining Table with Extendable Leaves
Call for Price
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
Call for Price
Dempsey Buffet Lamp, Brass
"*" indicates required fields
Description
The Dempsey Buffet Lamp features a sleek, sophisticated plated brass base with a complementary foot, elevated by the addition of a striking black dolomite marble orb. The slightly tapered round hardback shade is covered in a casual white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Brass |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Dempsey |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.