Banks Upholstered Dining Chair with Casters
Call for Price

Devon Leather Recliner
Call for Price
Dorothea Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Dorothea table lamp features a textured ceramic base finished in a aged stone gray with rustic ivory details and dark brown undertones that evoke the charm of hand-thrown pottery. Its classic silhouette is enriched by delicate ridges and plated brass accents. The slightly tapered round hardback shade is covered in a casual white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | No Color |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.