Dublin Leather Upholstered Bed
Call for Price
Polaris 2470 RSF Section
Call for Price
Droplet, 3 Lt Sconce
"*" indicates required fields
Description
A 3 Light sconce designed with Mid-Century roots finished in a warm antique brass and accented with 5″ Matte White Opal globes yields a modern take on vintage style. Can be hung horizontal or vertical and can be used in bath vanity locations. 3-60 watt max, candelabra sockets. Bulbs not included.
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 5 × 22 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Droplet |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.