Selwyn Rectangle Counter Dining Table
Call for Price
ES9-1339-1 - Savannah Large Sofa
Call for Price
Elysia Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
This ceramic table lamp features an interesting organic texture of vertical cuts. The reactive glaze naturally creates a dynamic layering of different levels of beautiful blues, greens, and creams, paired with antique brass plated details. A round hardback drum shade made with a casual white linen fabric completes the piece. Due to the nature of fired glazes on ceramic lamps, finishes will vary slightly.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Elysia |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.