Lindsey 2288 Sleeper
Call for Price
Dublin Tufted Upholstered Storage Bed
Call for Price
Gaia, 1 Lt Pendant
"*" indicates required fields
Description
Wonderful clear oversized watered glass is the focal feature of this Antique Brass pendant. 1-60 watt max Edison socket. Bulbs not included. Supplied with 15′ wire, 3-12″ stems and 1-6″ stem for adjustable installation.
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Style | Industrial |
| Collection | Gaia |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.