
Lewis TABLES 52900/25+91048
Call for Price
Dublin Leather Upholstered Bed
Call for Price
Gemblue, 1 Lt Pendant
"*" indicates required fields
Description
Blue aqua stone glass is the focus of this 1 Lt. pendant with beige fabric cord and a brushed nickel metal finish. This unique glass when off has a warm blue look and when on you see a stone pattern with aqua and cream. 1-60 watt max, Edison socket. Bulbs not included. Supplied with 15′ cord for adjustable installation.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gemblue |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.