Carolina Leather Panel Arm L-Shaped Sectional
Call for Price
Gorda Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Rustic meets sophisticated with the Gorda Lamp. Featuring heavily textured bronze ceramic with a green patina overlay accented with plated brushed antiqued brass details. The round drum hardback shade is a beige linen fabric. Due to the nature of fired glazes on ceramic lamps, finishes will vary slightly.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Rustic |
| Collection | Gorda |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.