Arlo Leather Power Recliner
Call for Price
ES9-1342-52 - Logan Raf Sofa
Call for Price
Karena Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Karena Table Lamp boasts a timeless porcelain urn shaped base finished in a heavily distressed stone ivory with dark gray undertones. Accentuated by brushed brass plated details, this lamp exudes organic warmth and rustic sophistication. The round hardback drum shade is an off-white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Karena |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.