Kauri, 1 Lt Pendant- Small
"*" indicates required fields
Description
Rich natural wooden beads in various shades make up an 18″ shade on this statement pendant featuring Antique Brass details. 1-60 watt max Edison sockets. Bulbs not included. Supplied with 15’wire, 5’ chain for adjustable installation.
Additional information
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Bohemian |
| Collection | Kauri |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.