Kyoto, 4 Lt Linear Led Chandelier
"*" indicates required fields
Description
4 LED lights softly bounce onto white alabaster disks enhance with a matte black finish. Supplied with 20′ wire, 6-12″ stems and 2-6″ stem for adjustable installation. No bulb required with built-in LED light source; 4-6 watt, 3000K, CRI of 90, 2774 Lumens, 50,000 estimated hours of illumination.
Additional information
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 48 × 12 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Collection | Kyoto |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.