Remington 2245 LSF Chaise
Call for Price
Dublin Leather Upholstered Bed
Call for Price
Lemont, 1 Lt Pendant
"*" indicates required fields
Description
An updated classic the hand-hammered dome of Antique Brass with it’s round squared off edge shape will have unique patterns and could have a slight size variation from 23 1/4″ -24″ due to the hand-hammering. 1-60 watt max Edison socket. Bulb not included. Supplied with 15′ wire, 5’chain for adjustable installation.
Additional information
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Style | Industrial |
| Collection | Lemont |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.