Carolina Leather Roll Arm Chair
Call for Price
Sonoma Extension Table Top & Trestle Base - T-4078XB
Call for Price
Link Floor Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Link floor lamp features a unique design made from hand forged iron, finished in a heavily antique brushed gold. The hardback drum shade is covered in a white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 67 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Style | Transitional |
| Collection | Link |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.