ES9-1341-43 - Hartford Laf Corner Sofa
Call for Price

Geneva Leather Rocking Recliner
Call for Price
Maclura Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Maclura Table Lamp adds a touch of texture and elegance to any space. Its base is crafted from porcelain, featuring an organic basket weave pattern finished in a warm brown with a heavy off-white glaze, paired with brass plated details. The slightly tapered round hardback shade is made in a crisp white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Maclura |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.