Magellan Table Lamp, Blue
"*" indicates required fields
Description
This table lamp features a tall ceramic base in a heavily distressed aged indigo blue drip glaze with dark rust bronze undertones. A thick crystal foot and brushed nickel plated accents highlight the piece. The lamp has a round hardback shade in a light gray linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Magellan |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.