Carolina Track Arm Accent Chair
Call for Price
Canyon Trestle Table Top & Base - T-4068A
Call for Price
Marille Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
This table lamp adds an air of elegance and sophistication to any space. The body of the lamp is crafted from ivory man-made stone that accurately replicates the look of Thassos marble and is accented by iron details finished in brushed brass. The tapered hardback drum shade is covered in a casual light khaki fabric with natural slubbing.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Marille |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.