
Marymount Right-Hand Facing Bumper
Call for Price
Revere Upholstered Arm Chair - 804 Ember / 7617-91 Linen
Call for Price
Medan Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
This ceramic table lamp features porous texture finished in a taupe and dove gray glaze with a natural bottom, and accented with brushed nickel details. A slightly tapered crisp white linen shade completes the piece. Due to the nature of fired glazes on ceramic lamps, finishes will vary slightly.
Additional information
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Medan |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.