Meridian Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Meridian Table Lamp features a unique infinity shape that adds a modern flair to classic design. Its rich ivory man-made stone that accurately replicates the look of Thassos marble is complemented by a plated antique brass foot and matching hardware. The lamp is paired with a hardback drum shade covered in a white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Meridian |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.