Origins Nichols Round Dining Table
Call for Price
Azalea Round Dining Table
Call for Price
Mina Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Mina Table Lamp showcases a ceramic base meticulously formed with individual, flowing leaves, finished with a captivating glaze in blended shades of aged teal blue. It is elevated by a thick crystal foot and antique brass plated accents. The round hardback drum shade is a crisp white linen fabric. Due to the nature of fired glazes on ceramics, finishes will vary slightly.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | No Color |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.