Origins Phelps Dining Chair with Upholstered Seat
Call for Price

Luna Fabric Recliner
Call for Price
Moorea Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
This exquisite table lamp showcases a green marble base with heavy white veining, accented with antique brass plated details. The natural beauty of the stone creates a truly unique and captivating piece. The round hardback drum shade is covered in a crisp white linen. True to the nature of natural materials, each piece will have unique marbling and veining throughout.
Additional information
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Green |
| Style | Contemporary |
| Collection | Moorea |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.