Dublin Tufted Upholstered Bed
Call for Price
Glacier 2477 Cocktail Ottoman
Call for Price
Newmarket, 1 Lt Sconce
"*" indicates required fields
Description
Our Newmarket Sconce provides a classic feel with a traditional profile. The tapered black faux leather shade has top & bottom antique brass finish accent rings is, affixed to an antique brass finish frame, and can swing left or right. Includes dual mount option with 8′ of wire & plug, in-line dimmer switch, and 3-12″ metal cord covers for easy plug in installation or it can be wired directly to an outlet box as a sconce. 1-60 watt max, Edison socket. Bulb not included.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 12 × 12 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Traditional |
| Collection | Newmarket |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.