Origins Phelps Dining Chair with Upholstered Seat
Call for Price
Langston Fabric Power Recliner
Call for Price
Nocturne Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
With an organic open base design and a flowing silhouette, this porcelain table lamp makes a statement. The aged black finish features a subtle chalky texture, accented with brass plated detailing. The slightly tapered round hardback shade is covered in a casual white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Nocturne |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.