Oceaonna Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
The finish on this glass base is reminiscent to an ocean wave crashing, featuring mottled highlights of blue-green, covered in a heavily textured aged white glaze, paired with brushed nickel plated details. The round hardback drum shade is a light beige linen fabric with natural slubbing.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Oceaonna |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.