Origins 60-inch Low Bookcase - 808 Russet
Call for Price
Social Theory Framed Canvases, S/2
Call for Price
Odense Glass Pendant
Tapered glass pendant with an iron finial and chain for a clean, versatile look. Bulb not included; 13 in. W x 20 in. H.
"*" indicates required fields
Description
Our Odense Pendant introduces radiant illumination to any sophisticated space. A clean, tapered glass shade complements virtually any style of furniture throughout the home, and a durable iron finial and chain provide long-lasting support.
Additional information
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 20 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Transparent |
| Detail Color | Clear |
| Style | Transitional |
| Collection | Odense |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.