Remington 2245 Cocktail Ottoman
Call for Price
C79-222 - Marguerite Nightstand
Call for Price
Phuvinh, 1 Lt Pendant
"*" indicates required fields
Description
Woven natural rattan in a 1 Lt pendant with traditional coolie shaped shade is dressed up with antique brass finish accents; it is a must for any coastal chic setting. 1-60 watt max Edison socket. Bulb not included. Supplied with 15′ wire, 3-12″ stems and 1-6″ stem for adjustable installation.
Additional information
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Collection | Phuvinh |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.