Revere Upholstered Side Chair - 806 Mist / 7617-91 Linen
Call for Price
Jackson Recliner Chair
Call for Price
Remy Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Remy Table Lamp features a curvy ceramic body finished in a polished, dark navy blue glaze with mottled white details paired with plated brushed brass accents and an acrylic collar. A tapered round hardback shade in a crisp white linen fabric completes the piece. Due to the nature of fired glazes on ceramic lamps, finishes will vary slightly.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Remy |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.