Origins Spence Dining Chair with Upholstered Seat
Call for Price
Woodlawn Fabric Power Recliner
Call for Price
Rocio Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Rocio Table Lamp combines a heavily textured ceramic base with a soothing matte, warm white finish, detailed by horizontal ridge lines and plated antique brass accents. The coolie style round shade is covered in a crisp white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Rocio |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.