Crossbuck Rectangle Dining Table
Call for Price

Devon Fabric Reclining Loveseat with Console
Call for Price
Santino Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Showcasing a crackled ivory ceramic base with heavily textured dove gray bands for a touch of earthy elegance. Resting on a thick crystal foot and accented with brushed plated nickel finishes, this lamp brings a serene sophistication to any room. The round drum shade is covered in a crisp white linen fabric. Due to the nature of fired glazes on ceramic lamps, finishes will vary slightly.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Santino |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.