Reddington 2225 Chair 1/2
Call for Price

Calypso PUB TABLES 51524-36/6928+90242
Call for Price
Segovia, Led Chandelier
"*" indicates required fields
Description
Gems of crystal in a sparkling ring are illuminated from an LED light source finished in warm brass. Supplied with 15′ airplane wire for adjustable suspension installation. No bulb required with the built-in LED light strip; 40 watt, 3000K, CRI of 95, 1814 Lumens, 50,000 estimated hours of illumination, compatible with Lutron DVCL-153P dimmer.
Additional information
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Style | Contemporary Glam |
| Collection | Segovia |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.