
Burton TABLES 52642/53+90598/30
Call for Price
Dublin Leather Upholstered Bed
Call for Price
Thales, 3 Lt Pendant
"*" indicates required fields
Description
Matte black geometric pendant harkens from mid-century design roots. 3-60 watt max, candelabra sockets. Bulbs not included. Supplied with 15′ wire, 3-12″ stems and 1-6″ stem for adjustable installation.
Additional information
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 13 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Thales |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.