Harvest Dining Table with Extendable Leaves
Call for Price
Triton Fabric Power Recliner
Call for Price
Vida Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Vida Table Lamp base features a ceramic base with a uniquely textured surface and soft, flowing lines. Finished in a chalk white glaze and accented with plated brushed brass accents and matching textured finial. The large round drum hardback shade is made in a casual white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Vida |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.